Kanal Düzenleme Seçenekleri -Kanal Taşıma
Gönderen on 17 October 2012 04:51 PM

Kanal Taşıma

KANAL DÜZENLE ana menüsünden “TV Kanal Listesi” alt menü adımı seçilir. “TV Kanal Listesi” menüsü açıldığında ekranın sol kısmında kanallar, sağ kısmında ise seçili kanala ait ön izleme penceresi ve bilgiler yer almaktadır. Kumanda üzerindeki SAT tuşu ile istenilen uydu ya da tüm uydulardaki kanallar veya varsa favori grubu kanalları seçilebilir. Bir kanalı taşımak için kumandadan SARI (Taşı) tuşa basılır, imleç istenilen kanalın üzerine getirilir ve OK tuşuna basılır. Kanal isminin yanında bu kanalın taşınacağını gösteren bir ikon geir. Birden fazla kanal taşımak için OK tuşu ile seçim yapılmaya devam edilir. Seçim işlemi bittikten sonra imleç, kanalların taşınması istenilen sıra numarasına getirilir ve SARI (Taşı) tuşa tekrar basılarak seçilmiş olan kanallar yeni pozisyonlarına getirilir. Yeni bir kanal ve ya kanallar grubunu taşımak için işlemler aynı sırayla tekrarlanır.

Kanal taşıma işlemi tamamlandıktan sonra kumandadan EXIT tuşuna basılır ve onay penceresinde değişiklikler onaylanarak kaydedilir.

 

* Bu işlem yanlızca Next YE-18500HD Plus, Next Minix HD (Pembe – Mavi), Next Minix Black, Next YE-20000 HD, NextStar YE-18000 HDCX modelleri için geçerlidir.

(100 oylar)
Bu makale yararlıydı
Bu makale yararlı değildi

Yorumlar (2)
devil
18 December 2012 11:49 PM
kanal taşıma sırasında seç açma ve kapama tuşları işe yaramıyor.10 ar 10 ar kanal atlatması gerekirken ses açıp kapıyor.buda örneğin 150. sıradaki bir kanalı 5. sıraya almak için imleci teker teker 150 den 5 e kadar getirmemizi gerektiriyor.son gelen yazılımdan sonra bu sorun oldu.
hüseyin erdoğmuş
19 December 2012 04:21 PM
arkadaşlar adamlar buraya koca site yapmışlar bizim için mağdur olmayalım diye. burda şu noktada ki yapılan resimlemelerde bir hata görmüyorum ben bire bir yaptım işlemi. DEVİL arkadaş kumandandaki vol+ vol- tuşlarını değilde page+ page- tuşlarını kullanırsan sende sorun yaşamadığını göreceksin.
NEXT'e emeklerinden dolayı saygı ve teşekkürlerimi iletiyorum..
Yorum gönder
 
 
Ad-Soyad:
E-Posta:
Yorumlar: