Kanal Düzenleme Seçenekleri -Kanal Taşıma
Gönderen on 17 October 2012 04:51 PM

Kanal Taşıma

KANAL DÜZENLE ana menüsünden “TV Kanal Listesi” alt menü adımı seçilir. “TV Kanal Listesi” menüsü açıldığında ekranın sol kısmında kanallar, sağ kısmında ise seçili kanala ait ön izleme penceresi ve bilgiler yer almaktadır. Kumanda üzerindeki SAT tuşu ile istenilen uydu ya da tüm uydulardaki kanallar veya varsa favori grubu kanalları seçilebilir. Bir kanalı taşımak için kumandadan SARI (Taşı) tuşa basılır, imleç istenilen kanalın üzerine getirilir ve OK tuşuna basılır. Kanal isminin yanında bu kanalın taşınacağını gösteren bir ikon geir. Birden fazla kanal taşımak için OK tuşu ile seçim yapılmaya devam edilir. Seçim işlemi bittikten sonra imleç, kanalların taşınması istenilen sıra numarasına getirilir ve SARI (Taşı) tuşa tekrar basılarak seçilmiş olan kanallar yeni pozisyonlarına getirilir. Yeni bir kanal ve ya kanallar grubunu taşımak için işlemler aynı sırayla tekrarlanır.

Kanal taşıma işlemi tamamlandıktan sonra kumandadan EXIT tuşuna basılır ve onay penceresinde değişiklikler onaylanarak kaydedilir.

 

* Bu işlem yanlızca Next YE-18500HD Plus, Next Minix HD (Pembe – Mavi), Next Minix Black, Next YE-20000 HD, NextStar YE-18000 HDCX modelleri için geçerlidir.

(177 oylar)
Bu makale yararlıydı
Bu makale yararlı değildi

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Ad-Soyad:
E-Posta:
Yorumlar: